W naszym społeczeństwie ludzie mają dziwne wyobrażenie o zdrowej żywności. Sałatki są powszechnie uznawane za zdrowe, niezależnie od tego, z czego się składają. W rzeczywistości sałatki mogą być niezdrowe, a przekąski bardzo zdrowe. W rzeczywistości batony proteinowe są najlepszym przykładem zdrowej przekąski. Możesz jeść zdrowo, nawet jeśli idziesz ulicą i rozpakowujesz batonik proteinowy. Najważniejsze, żebyś był przygotowany i dostarczał swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, których potrzebuje do funkcjonowania. 

W czasie, gdy dochodzisz do siebie po intensywnym treningu, dobrze byłoby zająć się czymś, co wymaga bardzo mało energii fizycznej. Wejdź na stronę 20Bet Casino logowanie, a powinieneś znaleźć mnóstwo wydarzeń, na które możesz postawić. 

Zalety jedzenia batonów proteinowych

Zalety jedzenia batonów proteinowych

Ludzie, którzy nie jedzą batonów proteinowych, często mają pewne stereotypy, które kiedyś były prawdziwe, ale obecnie są fałszywe. Na przykład istnieje błędne przekonanie, że wszystkie batony proteinowe mają nudny i nieprzyjemny smak. Być może było tak w przypadku niektórych produktów w przeszłości, ale obecnie jest wiele batonów proteinowych, które smakują wspaniale. Producenci zdali sobie sprawę z wagi smaku i stworzyli kilka wspaniałych produktów. Batony proteinowe często występują w wielu różnych smakach, więc powinieneś być w stanie znaleźć taki, który będzie Ci smakował.

Największą zaletą batonów proteinowych jest ich wygoda. Jeśli jesteś osobą, która ćwiczy i potrzebuje stałego dopływu białka, nie możesz sobie pozwolić na pominięcie posiłku. Jednak posiadanie w pobliżu batona proteinowego rozwiązuje ten problem. Możesz zjeść jeden lub dwa batony, a Twoje ciało będzie miało mnóstwo materiału do budowy mięśni. Możesz to zrobić podczas spaceru ulicą.

W przeciwieństwie do białka w proszku, batony często zawierają również inne ważne składniki odżywcze, takie jak węglowodany i tłuszcze. Potrzebujesz tych składników odżywczych, żeby mieć energię do treningu. Z drugiej strony, proszki dostarczają tylko białka. Musisz jeść dodatkowe produkty, żeby uzupełnić inne makroskładniki. Nie dla wszystkich może to być wadą, ale ze względu na wygodę, powiedzmy, że pod tym względem batony proteinowe wygrywają. 

Zalety proszku proteinowego

zku proteinowego

W większości przypadków wymieszane białko w proszku jest łatwiej trawione przez organizm niż baton proteinowy. Jeżeli musisz pilnie spożyć trochę białka, lepiej sięgnij po białko w proszku. Dostarczy on bardzo potrzebną ilość białka do Twoich mięśni. Ponadto, jeśli policzysz koszt jednego grama białka, to proszek jest o wiele lepszym rozwiązaniem.

Jednak przygotowanie proszku proteinowego jest bardziej kłopotliwe niż batonów, które są sprzedawane w supermarketach, aptekach i na siłowniach. Noszenie przy sobie butelki z koktajlem jest również o wiele mniej wygodne niż noszenie batona proteinowego.

Ponadto, jeśli chodzi o smak białka w proszku, wybór jest ograniczony. Ogólnie rzecz biorąc, dość trudno jest wybrać białko w proszku, które zaspokoi twoje potrzeby żywieniowe i będzie dobrze smakować. Ci, którzy mają szczęście, muszą wypróbować wiele różnych produktów, aż znajdą ten, który im odpowiada. Wybór smaków jest zazwyczaj bardziej ograniczony niż w przypadku batonów proteinowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *