Przed sezonem 2015-2016 klub Lance występował oczywiście w Ligue 1. I mieli tam swoje sezony, włącznie z kwalifikacjami do Ligi Mistrzów. Tym bardziej zaskakujący i frustrujący jest spadek do Ligue 2, w której to już piąty sezon z rzędu się miotają. W tym czasie zajmowali różne miejsca, grali w play-offach, ale przegrywali w nich, a nawet przegrywali poza nimi. W tym sezonie wygląda na to, że drużyna zebrała się w sobie i jest zdeterminowana, aby powrócić do 1 Ligi, gdzie tradycyjnie jest jej miejsce.

Przed wiosenną fazą rozgrywek Lance zajmowało drugie miejsce, choć nozdrza w nozdrza z Troyes i bardzo blisko pozostałych rywali. Oznacza to, że możemy być świadkami zarówno wzmocnienia pozycji, jak i zsunięcia się z drugiego miejsca do strefy play-off, co już wiąże się z ryzykiem braku powrotu do Ligue 1.

Podobnie jak wiele klubów we Francji, Lance wyraźnie lepiej radzi sobie u siebie, notując mniej porażek i remisów niż w meczach wyjazdowych. Ogólna skuteczność meczów domowych Lancii w tym sezonie jest wyjątkowo słaba. Przeciwnicy są bojaźliwi, grają w zamknięciu, a sama drużyna nie jest w stanie rzucać bramek. Dlatego lepiej jest stawiać skromnie, jeśli na wygraną, to po prostu, bez minusów, jeśli uda się wykorzystać szansę na zero – tak właśnie należy postępować. Nie wolno też korzystać z dużych IB. Rozsądnie jest ograniczyć się do ITB(0,5) lub ITB(1), albo jako zakłady pojedyncze, gdy kurs wynosi co najmniej 1,50, albo włączając je do mini-ekstrakcji. Możesz także grać kombinacje, takie jak 1X plus TM(2,5) lub TM(3,5).

Na wyjazdach ogólna skuteczność jest wyższa, Lens regularnie się poddają, dlatego muszą zdobywać więcej punktów, aby je zdobyć. Remisy i porażki są stosunkowo przyzwoite, choć bardziej w porównaniu z meczami u siebie. Możesz postawić na ITB(0,5) lub ITB(1) przeciwko Lans. Jeśli chodzi o poważnych przeciwników, dobrze jest obstawić dwa gole przeciwko dwóm. Możesz także zagrać na Nil lub X2 przeciwko słabszym drużynom.

TRUA

LIGUE

W ciągu ostatnich kilku lat Troyes dwukrotnie zakwalifikowało się do francuskiej Ligue 1 i dwukrotnie spadło z ligi. Trudno więc nawet powiedzieć, w której lidze znajdzie się miejsce tej organizacji w obecnym, historycznym okresie – w Ligue 1 czy Ligue 2. To trochę takie przesuwanie się między ligami.

W obecnym losowaniu Ligue 2, Troyes radzi sobie całkiem nieźle, w czołowej grupie. Oprócz maksymalnych szans na utrzymanie się w pierwszej piątce, drużyna ma możliwość rywalizacji z Lans i wyparcia jej z drugiej linii. Jednak niżej, w odległości 1-3 punktów, znajduje się dwóch innych zawodników. Więc i oni mogą wkroczyć do akcji.
Troyes ma bardzo skromną skuteczność, ale przyzwoita defensywa, która przyznaje średnio mniej bramek na mecz, rekompensuje to, co pozwala im zajść wysoko w mistrzostwach. Zwracamy również uwagę na bezkompromisowość tej drużyny. W bieżącym sezonie zanotowała ona bardzo mało remisów, albo wygrywając, albo przegrywając. Z tego powodu, z dziewięcioma porażkami, Troyes zdołało utrzymać się w dolnej trójce, choć jest to wyznacznik średniej klasy rozgrywkowej. Stąd wniosek, że grając na główne wyniki w swoich meczach należy być bardzo ostrożnym, a ubezpieczenie w postaci zerowych handicapów może nie uratować. Gra na wyraźne zwycięstwo jest możliwa, ale tylko wtedy, gdy ma się pewność, że zadziała przeciwko konkretnemu przeciwnikowi. Niemiłe niespodzianki zdarzały się już jednak tej drużynie, i to nie raz.
Troyes jest dość stabilne w punktowaniu u siebie, więc możesz wziąć ich ITB(0,5) lub ITB(1) w niektórych mini-ekstrach, dubletach, treflach. Drużyna ta również regularnie przyznaje punkty. Dlatego rozsądnie jest zagrać wariant „obie bramki – tak” przeciwko przeciwnikom, którzy mają dużą przewagę. Można również użyć ogólnego TB(2) na mecze u siebie.

Troyes jest wyraźnie trudniejsze na wyjazdach, zdobywając bramki regularnie, ale dużo, i przyznając ich o połowę mniej niż u siebie. W wielu meczach, w tym względzie, możesz zagrać na ITB(0,5). Odpowiedni staje się również zakład kombinacyjny X2 plus TM(2,5).

AJACCIO

FRANCUSKIEJ LIGUE 2 LANCE

Klub Ajaccio w ostatnich sezonach wykazuje dziwne „huśtawki”, jeśli chodzi o wyniki w Ligue 2. Obecnie klub znajduje się na dnie lub w środku tabeli, a następnie dostaje się do playoff. W bieżących rozgrywkach obserwujemy kolejny szczyt formy. Drużyna zajmuje czwarte miejsce, zaledwie punkt za Troyes i Lans. Jest więc szansa przynajmniej na utrzymanie się w pierwszej piątce, a tam być może uda się wyprzedzić rywali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *