W turniejach tenisowych nierzadko zdarza się, że jeden z uczestników wycofuje się z meczu z powodu kontuzji. Co zatem dzieje się z naszymi zakładami, jeśli tenisista się wycofa? Aby uniknąć niespodzianek, warto dokładnie zapoznać się z zasadami, które każdy bukmacher stosuje w przypadku wystąpienia takiego zdarzenia. Ponadto wiedza o tym, jak radzą sobie z wycofywaniem zakładów, może nam pomóc w wyborze bukmachera, u którego wolimy postawić zakład na tenisistę.

Zobaczmy teraz, jacy bukmacherzy znajdują się w poszczególnych blokach oraz przykład, aby wszystko było bardziej przejrzyste i abyśmy wiedzieli, na którego bukmachera chcemy postawić w zależności od statusu tenisisty.

Jest to największa grupa bukmacherów i w tym przypadku stawka jest zwracana graczowi w momencie anulowania zakładu. U tego typu bukmachera nie ma ryzyka utraty pieniędzy (ani wygranej). Bukmacherzy ci są bardziej odpowiedni do obstawiania zakładów na faworytów z ambicjami na udział w turnieju i wyraźnym zwycięstwem, chyba że wydarzy się coś niefortunnego, np. kontuzja.

Aby zakłady były ważne, mecz musi zostać rozegrany w całości. W przeciwnym razie, tzn. jeśli zawodnik zakończy grę przed końcem meczu, zakłady zostaną uznane za nieważne, a postawione pieniądze zostaną zwrócone graczom.

Bukmacherzy bazujący na pierwszym secie

Bukmacherzy

U tych bukmacherów istnieje pewne ryzyko, jeśli mecz zakończy się w pierwszym secie. Jeśli pierwszy set nie zostanie dokończony, bukmacherzy ci postępują tak samo jak poprzedni i unieważniają zakłady.

Po zakończeniu pierwszego seta, jeśli dojdzie do odpadnięcia, zawodnik, który przejdzie dalej, zostanie uznany za zwycięzcę meczu. Naraża to nas na utratę zakładu, jeśli gracz, na którego postawiliśmy, wycofa się. Z drugiej strony, możemy również wygrać zakład, jeśli przeciwnik się wycofa.

Bukmacherzy na podstawie rozpoczęcia meczu

zakłady

Bukmacherzy ci uznają wszystkie zakłady za ważne, jeśli mecz się rozpoczął, niezależnie od gry czy seta. Aby je rozstrzygnąć, podają zwycięzcę jako tenisistę, który zakwalifikuje się do następnej rundy. Podobnie jak w przypadku bukmacherów bazujących na pierwszym secie, lepiej jest skorzystać z Codere lub Retabet dla bardziej ryzykownych zakładów, w których chcesz zagrać przeciwko faworytowi, z tą przewagą, że nie musisz czekać na zakończenie pierwszego seta.

Tutaj mamy dwóch bukmacherów, Codere i Retabet, których wspólną cechą jest to, że posiadają zakłady na miejscu.

PRZYKŁAD

Federer gra w małym turnieju, aby przygotować się do dużego wydarzenia, które rozpoczyna się w następnym tygodniu. Istnieje możliwość, że wycofa się on przed końcem turnieju, aby mieć margines bezpieczeństwa. Stawiając na jego przeciwników, jeśli Federer wycofa się w dowolnym momencie po rozpoczęciu meczu, wygralibyśmy zakład.

Ważne jest, aby znać zasady bukmacherów w przypadku kontuzji lub wycofania się tenisisty, aby zrozumieć, jak będą postępować w każdym przypadku i aby móc lepiej określić nasze strategie podczas obstawiania. Pamiętaj, że informacja jest zawsze najlepszym sprzymierzeńcem obstawiającego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *