W dzisiejszych czasach wszystko, od telefonów komórkowych po samochody elektryczne, działa na prąd. Wiele gadżetów ma baterie, ale ludzie nie zawsze mogą znaleźć źródło prądu, żeby podłączyć swoje ładowarki. Dlatego właśnie tak wiele osób korzysta z banków energii.

Dlaczego potrzebujesz power banku?

Dlaczego potrzebujesz power banku?

Banki energii to małe, ale niezwykle przydatne narzędzia. Dzięki nim nigdy nie zabraknie Ci baterii w smartfonie. Są niezwykle przydatne podczas wypraw na łono natury. Na przykład zabranie banku energii na następny biwak pozwoli Ci nadal korzystać z najlepszych funkcji Twojego smartfona, nawet jeśli jesteś kilometry od najbliższego źródła prądu. Możesz z łatwością grać w Casino National i spędzać czas, gdy będziesz próbował zasnąć w namiocie.

Większość z nich może przechowywać znaczne ilości energii elektrycznej. Możesz naładować powerbank zwykłym kablem USB, gdy jesteś w pobliżu źródła prądu. Po naładowaniu możesz go zabrać ze sobą wszędzie i korzystać z niego, aby naładować wiele urządzeń. Podobnie jak w przypadku przechowywania pieniędzy w zwykłym banku, w banku energii możesz przechowywać energię elektryczną, która pomoże Ci naładować urządzenia, gdy będziesz jej potrzebować. Zwykły telefon możesz naładować za pomocą banku energii od 3 do 10 razy, a nawet więcej. 

Rodzaje banków energii

Rodzaje banków energii

Istnieje wiele różnych rodzajów banków energii. Jedną wspólną cechą jest to, że wymieniają one ładunki elektryczne poprzez interfejs USB. Poza tym istnieje wiele różnych opcji. Niektóre z nich oferują nawet ładowanie bezprzewodowe. Jednak główną różnicą między bankami energii jest sposób ładowania. Istnieją zwykłe banki energii, które możesz ładować przez USB, oraz takie, które możesz ładować za pomocą energii słonecznej. Zazwyczaj banki energii mają jakiś wskaźnik, który pokazuje poziom energii elektrycznej. Czasami jest to ekran, a innym razem kilka migających światełek. 

Z kolei banki energii słonecznej gromadzą ładunek, gdy zostawisz je na słońcu. Te gadżety mają zainstalowane panele fotowoltaiczne, które zbierają energię słoneczną. Wadą banków energii słonecznej jest to, że wymagają słonecznej pogody, aby zgromadzić wystarczającą ilość energii do pełnego naładowania banku energii. Zazwyczaj banki energii słonecznej mają również możliwość ładowania za pomocą zwykłego USB. Niektóre z nich mają większe panele, które można rozszerzyć, aby wystawić większą powierzchnię na działanie słońca i w ten sposób zebrać więcej energii. Są one zazwyczaj droższe niż typowy powerbank. 

Ostatnim, ale nie najmniej ważnym rozwiązaniem są bezprzewodowe banki energii. Ładowanie bezprzewodowe stało się powszechne w branży smartfonów, a producenci zaprojektowali banki energii, które obsługują ten rodzaj ładowania. Są one dość łatwe do rozgryzienia. Wystarczy położyć na banku energii urządzenie, które można ładować bezprzewodowo. Reszta dzieje się automatycznie. Warto jednak zapoznać się z instrukcją obsługi, aby zrozumieć, jak ładować swoje urządzenie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *