Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem nie bez powodu. Adrenalina i emocje, które towarzyszą na boisku, są jedyne w swoim rodzaju. W całej swojej historii piłka nożna miała wiele niesamowitych bramek i asyst. Estetyka bramki może być różnie scharakteryzowana. Dla niektórych osób błyskotliwość bramki polega na jej trudności i pięknie. Dla innych głównym czynnikiem jest znaczenie. Im ważniejsza jest bramka, tym bardziej wydaje się ona niesamowita. W tym artykule przyjrzymy się trzem najlepszym niesamowitym golom, które zmieniły bieg historii piłki nożnej. Każdy fan piłki nożnej ma szansę wygrać trochę dodatkowej gotówki, odwiedzając 22Bet PL.

Gol Stevena Gerrarda przeciwko Ac Milan – finał Ligi Mistrzów 2005

Gol Stevena Gerrarda

Steven Gerrard jest uważany za jednego z najwspanialszych zawodników w historii piłki nożnej. Gerrard miał wspaniałą karierę piłkarską, strzelał piękne bramki, asystował, wygrywał najważniejsze turnieje i trofea indywidualne. Jednak najważniejsza bramka w jego karierze padła w meczu z AC Milan w finale Ligi Mistrzów w 2005 roku. Po pierwszych 45 minutach Rossoneri mieli przewagę 3 bramek. Jednak w drugiej połowie wszystko cudownie się zmieniło.

Kapitan Liverpoolu zdobył pierwszą bramkę, która doprowadziła do remisu 3-3. W rzutach karnych to Liverpool miał ostatnią szansę, gdyż bramkarz Liverpoolu skutecznie uratował ostatni rzut karny w meczu. Gol Stevena nie wyrównał wyniku, ale był dla drużyny dodatkową motywacją do powrotu na właściwe tory.

Gol Sergio Ramosa przeciwko Atletico Madryt – finał Ligi Mistrzów 2014

Jeśli chodzi o Ligę Mistrzów, to prawdziwym mistrzem jest Real Madryt. W całej swojej historii Los Blanco zdobyli 14 tytułów Ligi Mistrzów, co z pewnością jest niesamowitym osiągnięciem. Po wygraniu Ligi Mistrzów w 2002 roku, Real Madryt przeżywał ciężkie chwile. Dopiero w 2014 roku Los Blanco’s przystąpili do finału z dodatkową motywacją, by zdobyć upragnione trofeum.

Atletico Madryt zdobyło bramkę otwierającą mecz i starało się grać defensywnie. Ich strategia była zdecydowanie skuteczna aż do 93. minuty meczu, kiedy to Sergio Ramos zdobył wyrównującą bramkę głową. W dodatkowych 30 minutach Real dołożył jeszcze 3 bramki i wygrał mecz decydującym wynikiem 4-1.

Gol Sergio Aguero w meczu z Queens Park Rangers – Premier League 2012

Gol Sergio Aguero

Obecnie Manchester City jest jednym z najsilniejszych klubów na świecie. Ale nie zawsze tak było. W 2012 roku, z pomocą nowego menedżera Roberto Manciniego, drużyna odniosła ogromny sukces w Premier League. W ostatnim meczu sezonu o miejsce numer jeden walczyły dwie drużyny – Manchester United i Manchester City. United wygrało swój mecz, podczas gdy City do ostatnich minut przegrywało 2-1.

Ale wtedy zdarzył się cud. Edin Dzeko zdobył wyrównującą bramkę głową, ale to nie wystarczyło, bo United wciąż mieli przewagę. Jednak wtedy młody Argentyńczyk Sergio Aguero zdobył najważniejszą bramkę dla Manchesteru City w 93. minucie, zdobywając dla swojej drużyny drugi, długo oczekiwany tytuł Premier League. To był wielki kamień milowy dla Manchesteru City. Po tym triumfie Man City zdołał zdobyć jeszcze 5 tytułów Premier League.