W całej swojej historii piłka nożna miała wielu zabawnych i kochanych zawodników, którzy cieszyli się miłością i wsparciem kibiców na całym świecie.  Jednak każda historia ma swoich czarnych charakterów i antybohaterów, ludzi, którzy są całkowitym przeciwieństwem fair play i robią najbardziej prowokacyjne rzeczy na boisku lub poza nim. Kibice uwielbiają nienawidzić tego typu piłkarzy.  W tym artykule przyjrzymy się trzem najbardziej znienawidzonym zawodnikom w historii piłki nożnej. Jeśli oglądanie i analizowanie piłki nożnej to Twoje hobby, możesz uczynić je dochodowym, odwiedzając i obstawiając zakłady za pomocą loginu 20Bet.

Pepe

Pepe

Kepler Laveran de Lima Ferreira, lub jak nazywają go fani piłki nożnej, Pepe, urodził się w 1983 roku w Portugalii. Pepe rozpoczął swoją profesjonalną karierę piłkarską w Maritimo B. W 2007 roku Pepe odszedł z portugalskiego klubu Porto i podpisał kontrakt z Realem Madryt. W Madrycie grał przez około 10 lat, a odszedł w 2017 roku. 

W swoich najlepszych latach Pepe był solidnym obrońcą, który zdobył wiele trofeów z Los Blancos. Jednak pomimo dobrej jakości piłkarskiej Pepe był jednym z najbardziej prowokacyjnych i ofensywnych zawodników w historii piłki nożnej. Lubił wykonywać kończące karierę uderzenia i ranić przeciwników. Oprócz strasznych ataków, Pepe lubił uderzać, kopać i ranić swoich rywali w inny absurdalny sposób. Dlatego wielu ludzi uważa go za jednego z najbrudniejszych zawodników wszech czasów.

Sergio Ramos

Sergio Ramos był kiedyś kolegą Pepe z drużyny, ponieważ obaj przez lata bronili honoru Realu Madryt. Obecnie Ramos cieszy się statusem wielkiego obrońcy. Podpisał kontrakt z Realem Madryt w 2005 roku i opuścił klub w 2021 roku. W ciągu tych 16 lat Ramosowi udało się wygrać prawie wszystko, zarówno na poziomie klubowym, jak i międzynarodowym: Puchar Świata, 2 mistrzostwa Europy, 5 tytułów w La Liga i 4 tytuły w Lidze Mistrzów.  

Był prawdziwym liderem swojej drużyny. Ale każdy człowiek ma swoją ciemną stronę i Ramos nie jest tu wyjątkiem. Sergio był zbyt agresywnym zawodnikiem, zwłaszcza w meczach z Barceloną. W trakcie swojej kariery otrzymał wiele czerwonych kartek i przeszedł od uderzenia swojego kolegi z reprezentacji Carlesa Puyola do zranienia Mohameda Salaha w finale Ligi Mistrzów 2018. Ramos przejdzie do podręczników historii jako jeden z największych obrońców wszech czasów, ale jednocześnie jeden z najbrudniejszych.

Marco Materazzi

Ta lista nie byłaby kompletna bez Marco Materazziego. Włoch urodził się w 1973 roku, a swoje najlepsze lata spędził w Interze w latach 2001-2011. Jak wielu Włochów, Marco był solidnym obrońcą i ogólnie piłkarzem, ale miał tendencje do niebezpiecznych zagrań i fauli. Jednak jego niebezpieczna gra nie jest powodem, dla którego prawie każdy kibic go nienawidzi. 

W finale Mistrzostw Świata 2006 Francja i Włochy zmierzyły się o złoto. Zidane otworzył wynik meczu z karnego, a Materazzi odpowiedział golem z główki. W 110. minucie meczu doszło między nimi do słownej interakcji. Jak się okazało, Marco nazwał siostrę Zidane’a dziwką, a Zidane uderzył go głową w klatkę piersiową. Materazzi upadł, zawodnicy zaprotestowali, a Zidane został odesłany. Wielu kibiców do dziś gardzi Materazzim za to zachowanie, bo kosztowało Francję tytuł mistrza świata. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *