Obecnie Chelsea jest uważana za jeden z najlepszych klubów piłkarskich na świecie. Klub wygrał wszystko w ciągu 19 lat od przyjścia Romana Abramowicza. Od tego czasu do Chelsea dołączyło wielu znakomitych napastników, ale niewielu z nich potrafiło zabłysnąć w niebieskiej koszulce. Co najważniejsze, piłkarze, którzy zdobywali bramki w innych klubach, załamywali się pod presją na Stamford Bridge. W poniższym artykule omówimy napastników światowej klasy, którzy nie sprawdzili się na Stamford Bridge. Jeśli jesteś fanem Chelsea lub innego klubu piłkarskiego i chcesz obstawiać zakłady, 22Bet kasyno jest idealną stroną dla Ciebie.

Alvaro Morata

Alvaro Morata

Alvaro Morata to hiszpański piłkarz, który w wieku 29 lat grał już dla tak wielkich klubów jak Real Madryt, Juventus, Atletico Madryt i Chelsea. Alvaro rozpoczął swoją karierę w Realu Madryt w 2010 roku i grał tam przez 4 lata. Przez większość czasu był zawodnikiem grzejącym ławę, ponieważ młodzieniec nie był w stanie przeciwstawić się takim gwiazdom jak Cristiano Ronaldo czy Karim Benzema. W 2014 roku Real Madryt sprzedał zawodnika do Juventusu. Morata zaczął robić ogromne postępy w Juventusie, ale po dwóch latach wrócił do Realu Madryt i pozostał tam przez rok. W 2017 roku Chelsea ogłosiła, że doszła do porozumienia z Los Blancos i Morata podpisał kontrakt z Chelsea za rekordową wówczas kwotę 60 milionów.  

Morata grał przez 2 sezony w koszulce Chelsea i nie sprostał oczekiwaniom. Pierwsze mecze były owocne, ponieważ udało mu się strzelić kilka bramek, ale po pewnym czasie Hiszpan zaczął marnować coraz więcej szans. W sumie Morata rozegrał 72 mecze dla Chelsea i strzelił 24 bramki, co może nie jest najgorszą rzeczą na świecie, ale dla napastnika, który został podpisany za 60 milionów, było totalną katastrofą.

Andrei Shevchenko

Andrej Szewczenko jest jednym z najlepszych zawodników w historii piłki nożnej.  Andrei dołączył do AC Milan w 1999 roku i zaczął grać w piłkę nożną na światowym poziomie.  Szewczenko strzelił 173 bramki w 296 meczach w koszulce Rossoneri, wygrał Ligę Mistrzów i Superpuchar UEFA. W 2004 roku został nawet uznany za najlepszego piłkarza świata. W 2006 roku Chelsea podpisała kontrakt z Ukraińcem za 30 milionów. Jak się jednak okazało, był to jeden z najgorszych transferów w historii piłki nożnej. 

Andriej zatracił w Chelsea swoje prawdziwe „ja” i zdołał strzelić tylko 22 bramki w 77 meczach, co jest bardzo rozczarowujące dla byłego zdobywcy Złotej Piłki. W 2009 roku Andriej opuścił Chelsea i podpisał kontrakt ze swoim macierzystym klubem Dynamem Kijów. 

Fernando Torres

Fernando Torres

W drugiej połowie lat 2000 Fernando Torres był postrzegany jako jeden z najbardziej utalentowanych młodych zawodników na świecie. Hiszpan rozpoczął swoją karierę w Atletico Madryt. Po kilku latach wspaniałych występów, Liverpool podpisał kontrakt z Torresem w 2007 roku. Fernando zaczął grać swój najlepszy futbol dla Czerwonych przez 3 lata i udało mu się nawet zdobyć trzecie miejsce w Ballon d’Or za Cristiano Ronaldo i Lionelem Messim.  

W 2011 roku The Blues podpisali kontrakt z Torresem za rekordową wówczas kwotę 50 milionów. Od tego momentu dla Fernando wszystko zaczęło się psuć. Hiszpan był wyjątkowo nieskuteczny na boisku, nie wykorzystując wielu dobrych momentów dla swojej drużyny. W 172 meczach Torres zdobył 45 bramek. Pomimo słabych wyników Fernando zdobył z Chelsea najbardziej prestiżowe tytuły, przede wszystkim tytuł Ligi Mistrzów w 2012 roku. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *